ממבצע קדש ועד מבצע צוק איתן

עפר דרורי 04.02.2015 19:38
שלמה ניצני במבצע קדש

שלמה ניצני במבצע קדש


"... פעלתי כפי שהייתי צריך לפעול, וגם אם הגלגל היה חוזר לאחור, הייתי עושה את אותם הדברים, גם בדיעבד ובראייה לאחור, כאשר אני יודע ומודע למחיר הכבד..." (מדבריו של מוני ניצני).טקס הענקת עיטור המופת, צל"שי הרמטכ"ל ואותות הערכה מטעם הרמטכ"ל התקיים בשני בפברואר 2015 ונשא דברים שר הביטחון בוגי יעלון.

יעלון סקר את גבורת ישראל לאורך השנים והתעכב לספר את סיפורו של שלמה (מוני) ניצני.

מוני ניצני שהיה המג"ד שלי במלחמת יום הכיפורים (גדוד שריון 79) קיבל את עיטור הגבורה בהיותו סמל במבצע קדש בקרב על מיצרי המתלה וקיבל את עיטור המופת על לחימתו במלחמת יום הכיפורים בה נפצע קשה בראשו. מוני היה אחד משני חיילים בצה"ל שזכו לשני העיטורים האלה מקום המדינה ועד היום. מוני הלך לעולמו ב 6 באוקטובר 2012, ביום ובחודש בו פרצה מלחמת יום הכיפורים בה הוביל את גדוד הטנקים 79 לקרב.

יעלון הביא מדבריו של מוני לאחר פציעתו הקשה ששינתה את חייו: "... פעלתי כפי שהייתי צריך לפעול, וגם אם הגלגל היה חוזר לאחור, הייתי עושה את אותם הדברים, גם בדיעבד ובראייה לאחור, כאשר אני יודע ומודע למחיר הכבד. הרי לא עשיתי את זה כדי לקבל אות גבורה, מופת או צל"ש כזה או אחר. עשיתי את זה כי זה מה שהיה צריך לעשות באותם רגעים, זה הכל. מישהו היה צריך לעשות את העבודה ואני הייתי שם בזמן הזה".

דברו המלאים של שר הביטחון בטקס מצורפים בקטע הווידאו המצורף אך היה מרגש בשבילי ואני מניח גם בשביל רבים אחרים לראות כי לפיד הגבורה שהתחיל בימי המכבים וסופו הזמני בהווה אצל גיבורי צה"ל במבצע צוק איתן, מובא כלשונו ע"י שר הביטחון של מדינת ישראל.

אנו שחיים את הווה, העכשווי, ששנה שעברה נראית כהיסטוריה רחוקה אל מול שפע הגירויים והמידע המציפים אותנו, יודעים ברגעים חשובים אלה לזכור ולנצור גם את העבר ולעשות את החיבורים הראויים הנדרשים.

יישר כוח לשר הביטחון שעשה את החיבור, כבוד לגיבורי צה"ל בעבר ובהווה.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה

 הקמת האתר וניהולו ע"י עפר דרורי