הרמטכ"ל בני גנץ הצדיע לגיבור ישראל מוני ניצני ז"ל

עפר דרורי 10.04.2013 08:34
הרמטכ"ל בני גנץ הצדיע לגיבור ישראל מוני ניצני ז"ל


בדבריו אמר הרמטכ"ל: "סגן-אלוף במילואים מוני ניצני, לוחם, מפקד, גיבור ישראל, בשם הצבא שימשיך לחנך את חייליו לאור המופת שהותרת לנו, בשם אומה שלמה שעל חיי אזרחיה לחמת, הקרבת וניצחת – אני מצדיע היום לגבורתך".היום (10 באפריל 2013) התקיים טכס "דגל לנופל" בבית הקברות הצבאי בהר הרצל בירושלים בו הניח הרמטכ"ל בני גנץ את דגלון המדינה על קברו של גיבור ישראל מוני ניצני ז"ל בעל עיטור הגבורה ועיטור המופת שהלך לעולמו לפני מספר חודשים. הנחת דגלון המדינה ע"י הרמטכ"ל בקברו של חלל צה"ל האחרון שנקבר בהר הרצל היא מסורת שנוהגת למעלה מעשר שנים.

מוני ניצני שהלך לעולמו ב 6 באוקטובר 2012, שלושים ותשע שנים בדיוק ממועד פרוץ מלחמת יום הכיפורים שבה נפצע מוני קשה וחייו השתנו ללא הכר בעקבות פציעה זו. מוני זכה להלוויה צבאית מלאה ונקבר בהר הרצל בהיותו בעל עיטור הגבורה ממבצע קדש ובעל עיטור המופת ממלחמת יום הכיפורים.

בטקס הנחת הדגלון נכחו מכובדים רבים ביניהם ראש אכ"א, הרב הצבאי הראשי, קצינים בכירים, מנהל אגף משפחות במשרד הביטחון ועוד. הקרובים למוני בחייו שהגיעו לטקס היו תלמה אשתו, קרובי משפחה ומכרים, אמנון רשף מח"ט 14 במלחמה, רמי מתן מ"פ ז' ויחיעם ששון מ"פ י' בגדוד 79 במלחמה ועוד כעשרה חיילים מהפלוגות השונות של הגדוד במלחמה. מבנו של מוני נבצר להגיע לטקס לדאבון ליבו היות ובאותה שעה סיים בנו (נכדו של מוני) טקס סיום קורס קצינים. עד אתמול נעשו ניסיונות שלא צלחו לתאום הטקסים כך שיאפשר לבנו של מוני ונכדו להיות נוכחים במקום.

בטקס עצמו השתתפו כל מצטייני הנשיא שיקבלו תעודת הערכה בבית הנשיא ביום העצמאות, כל אחד מהחיילים המצטיינים הניח את דגלון המדינה ליד הקבר שבו עמד בחלקה הקרובה לזו של מוני. בדבריו אמר הרמטכ"ל: "סגן-אלוף במילואים מוני ניצני, לוחם, מפקד, גיבור ישראל, בשם הצבא שימשיך לחנך את חייליו לאור המופת שהותרת לנו, בשם אומה שלמה שעל חיי אזרחיה לחמת, הקרבת וניצחת – אני מצדיע היום לגבורתך". לאחר שנשא דברים עבר לחלקת הקבר של מוני והצדיע למוני. משם כיבד הרמטכ"ל את קבריהם של שלושה חיילים נוספים הקבורים באותו שורה ביניהם לוחם יהל"ם יהושע חפץ שנהרג בתאונת אימונים ערב יום הזיכרון בשנה שעברה. הרמטכ"ל חיבק בחום את משפחות החללים בדרך אנושית ומרשימה.

לאחר הטקס נשארו וותיקי גדוד 79 ומשפחת ניצני לשיחה והחלפת זיכרונות.

הטקס עצמו היה מפתיע בגודלו והיה מכובד ומרשים. העיבה על הטקס מוזיקה רעשנית שנשמעה מאזור החזרות לטקס יום העצמאות שהיו במקום. מסתבר שקשה לתאם בין שני גופים כך שבמהלך הטקס שנמשך כשעה בלבד לא תהיה מוזיקה קולנית ומפריעה ברקע. כאשר יצאתי מההר פגשתי את אל"מ דוד רוקני מפקד הטקס במשך שנים ולהערתי ציין שאכן המוזיקה לא הייתה ראויה אבל היא לא באחריותו, ביקשתי אם יוכל להפעיל את השפעתו למניעת המצב הלא מכובד הזה בשנה הבאה. נקווה.

 הרמטכ"ל בני גנץ הצדיע לגיבור ישראל מוני ניצני ז"ל

הרמטכ"ל מצדיע לקברו של מוני ניצני (צילום: עפר דרורי) 

ועוד תמונות מהטקס (צילום: עפר דרורי וירון פיק): הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה

 הקמת האתר וניהולו ע"י עפר דרורי