הנחת דגלון הרמטכ"ל על קברו של מוני ניצני ז"ל

עפר דרורי 09.04.2013 02:15
הנחת דגלון הרמטכ"ל על קברו של מוני ניצני ז"ל


הודעת דובר צה"ל: ראש המטה הכללי, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ וסמנכ"ל משרד הביטחון וראש אגף משפחות והנצחה, מר אריה מועלם, יניחו את דגל ישראל על קברו של הנופל האחרון הקבור בהר הרצל, סגן-אלוף (מיל') שלמה (מוני) ניצני ז"ל, במסגרת פרויקט דגלון לנופל. תמונות מהטקס בסוף הכתבה.ראש המטה הכללי, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ וסמנכ"ל משרד הביטחון וראש אגף משפחות והנצחה, מר אריה מועלם, יניחו את דגל ישראל על קברו של הנופל האחרון הקבור בהר הרצל, סגן-אלוף (מיל') שלמה (מוני) ניצני ז"ל, במסגרת פרויקט דגלון לנופל

ראש המטה הכללי, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ וסמנכ"ל משרד הביטחון וראש אגף משפחות והנצחה, מר אריה מועלם, יניחו מחר, יום ד', ל' בניסן תשע"ג, 10 באפריל 2013, דגלון על קברו של סגן-אלוף (מיל') שלמה (מוני) ניצני ז"ל, חלל צה"ל האחרון אשר נקבר בהר הזיכרון הלאומי, הר הרצל.

סגן-אלוף שלמה (מוני) ניצני ז"ל נולד בשנת 1936 והתגייס בשנת 1955 לחטיבת הצנחנים. בהיותו חייל צעיר, השתתף בפעולות התגמול ובשנת 1956 השתתף בקרב המתלה במערכה בסיני. קיבל את אות הגבורה על חילוץ פצועים תחת אש. לפני מלחמת ששת הימים חזר לשירות בצה"ל וערך הסבה מקצועת לחיל השריון. במלחמת יום הכיפורים פיקד על גדוד "סופה" ונפצע קשה ביום הראשון ללחימה. על פועלו בקרב לבלימת המצרים קיבל את עיטור המופת. השתחרר מצה"ל בשנת 1977 בדרגת סגן-אלוף. סגן-אלוף שלמה (מוני) ניצני ז"ל נפטר באוקטובר 2012 בהיותו בן 76 והובא למנוחות בטקס צבאי בהר הרצל.

הטקס יתקיים בהשתתפות יו"ר "יד לבנים" הארצי, מר אלי בן שם, יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, הגברת נאווה שהם סולן, מפכ"ל משטרת ישראל, רב-ניצב יוחנן דנינו ומשפחתו של סגן-אלוף (מיל') שלמה ניצני.

הרמטכ"ל יניח את הדגל הראשון ולאחריו יניחו מפקדי וחיילי צה"ל בימים הקרובים דגלי מדינת ישראל על קבריהם של חללי מערכות ישראל בבתי קברות בכל הארץ.

פרויקט "דגלון לנופל" נערך זו השנה האחד עשר, כמסורת המבקשת לכבד ולהוקיר את הנופלים אשר שילמו בחייהם את מחיר ההגנה על שלומה ובטחונה של מדינת ישראל.

 

תמונות מהטקס היום, צילום: עפר דרורי וירון פיק

 הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה

 הקמת האתר וניהולו ע"י עפר דרורי