הובא למנוחות גיבור ישראל סא"ל שלמה מוני ניצני

אליהוא בן און רשת ב', 9 באוקטובר 2012 09.10.2012 08:38
הובא למנוחות גיבור ישראל סא"ל שלמה מוני ניצני


נפצע כמג"ד שריון 79 במלחמת יום הכיפורים בגזרה המרכזית בתעלת סואץבבית העלמין הצבאי בהר הרצל הובא למנוחות גיבור ישראל סגן אלוף שלמה מוני ניצני. בעל עיטור המופת ממלחמת יום הכיפורים כמג"ד גדוד 79 בחטיבה 14 שלחמה בגזרה המרכזית של תעלת סואץ. במבצע סיני הוא עוטר בעיטור הגבורה. בהלוויה השתתפו מאות, ובהם פקודיו והאלופים אמנון רשף ועמרם מצנע.

באתר יד לשריון סופר על הקרב שבו קיבל מוני ניצני את עיטור הגבורה.
בשעת הפעולה במצרים, במסגרת מבצע "קדש", נפתחה אש חזקה על הזחל"ם שבו פיקד סמל שלמה ניצני. נהג הזחל"ם נהרג מיד. סמל שלמה ניצני לקח את הגה הזחל"ם ובאש החזקה נסע קדימה, חילץ כמה פצועים שנפלו מזחל"ם שנסע לפניו, העלה את הפצועים אל הזחל"ם - וכל זה תחת אש כבדה של האויב. לאחר מכן הפעיל כמה כלי נשק, שהיו בידי הפצועים, נגד עמדות האויב ושיתק אותן. בפעולה זו הציל חיי פצועים ואת חיי חיילי יחידתו.
על מעשה זה הוענק לו עיטור הגבורה על פי חוק העיטורים בצבא ההגנה לישראל.

כתבנו מציין כי על פי החוק, גיבור ישראל מובא למנוחת עולמים בטקס צבאי מלא. את זר צה"ל הניח קצין השריון הראשי, תא"ל עופר צפריר. את זר עמותת "יד לשריון" הניח חבר הנהלת העמותה, אלוף במילואים אמנון רשף, מפקדו של ניצני במלחמת יום הכיפורים. בכל כל תולדות צה"ל יש רק שני לוחמים שזכו בשני העיטורים גבורה ומופת.

בין נושאי ההספדים אחותו, שולה ניצני, המתגוררת בבריטניה. ביום א' בחצות ורבע ברשת ב' בתכנית "הקשר הישראלי" נשוחח עמה על מוני ניצני וסיפור תרומתו לביטחון ישראל.

מקור הידיעה


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה

 הקמת האתר וניהולו ע"י עפר דרורי