יזכור - דף זכרון חללי גדוד 79

עפר דרורי 11.05.2016 13:41
יזכור - דף זכרון חללי גדוד 79 - מלחמת יום הכיפורים - חללי גדוד 79


דף זכרון זה כולל את רשימת 120 חללי גדוד 79. הרשימה כוללת את חללי גדוד 79 המקורי וכן את חללי גדוד 196. כמו כן כוללת הרשימה את חללי הגדוד המאוחד וכן חללי יחידות נוספות שהצטרפו לגדוד במהלך מלחמת יום הכיפורים ונפלו במסגרתו. עוד כוללת הרשימה את חיילי הגדוד שנפלו במסגרת יחידות אחרות. ראה הערה בתחתית הדף.



לזכר חללי גדוד 79 במלחמת יום הכיפורים
 
 "הצבי ישראל על במותיך חלל - איך נפלו גבורים" (שמואל ב' א' יט')



מספר אישי

דרגה

שם ומשפחה

תפקיד

תאריך

מקום

הערות

2154694

סמל

אבישר, אורי

טען-קשר טנק

14/10/1973

רכס "חמדיה"

 

2150252

סמל

אברהם, גיאורגה

חובש

16/10/1973

"החווה הסינית"

 

2129276

סמ"ר

אגייב, יגאל

סמל מבצעים גדודי

15/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2178343

רב"ט

אדר, יאיר-נתן

לוחם חרמ"ש

06/10/1973

פאתי קנטרה המזרחיים

 

2154891

סמל

אהרוני, דוד

תותחן טנק

07/10/1973

ציר "לכסיקון" 251

 

2163876

סמל

אורי, אילן

מפקד טנק

09/10/1973

"החווה הסינית" - "סגול" 139

 

2166458

סמל

אטיאס, שלמה

מפקד טנק

16/10/1973

"החווה הסינית"

 

2141871

סגן

אידזיקובסקי, חיים

מפקד מחלקת טנקים

07/10/1973

רכס תעוז "נוזל"

 

2146695

סמ"ר

אילון (אלינגר), יורם

מפקד טנק

07/10/1973

אזור אגם תמסח

 

2157434

רב"ט

אלטיט, דוד (דדה)

תותחן טנק

15/10/1973

"החווה הסינית"

 

2128461

סמ"ר

אנגלשטיין, יוסף

טען-קשר טנק

06/10/1973

"מצת"

 

2175837

רב"ט

בארגיג, ג'ורג'-הרצל

לוחם חרמ"ש

06/10/1973

פאתי קנטרה המזרחיים

 

2152095

סמל

בדרה, יצחק

נהג טנק

07/10/1973

ציר "לכסיקון" 251

 

2178197

רב"ט

בומביגר, פאול-פנחס

לוחם חרמ"ש

25/11/1973

ממערב לתעלת סואץ

 

2156988

סמ"ר

בונפיל, רפאל (רפי)

תותחן טנק

08/10/1973

רכס תעוז "נוזל"

 

939972

רס"ן

בן-ארי (אייבר), ישראל

מפקד פלוגת טנקים

15/10/1973

"החווה הסינית"

 

2171259

סג"מ

בן-דב (גלבורט), ישעיהו

מפקד טנק

15/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2157505

רב"ט

בנון, מיכאל

נהג טנק

14/10/1973

רכס "חמדיה"

 

2182217

רב"ט

ברוך, מנשה

תותחן טנק

11/10/1973

"אדום" 6626 - 2 ק"מ ממזרח ל"מכשיר"

 

2121603

סמל

ברנפלד, חיים

תותחן טנק

15/10/1973

רכס "חמדיה"

 

2176227

רב"ט

ברעם, גבריאל (גברי)

תותחן טנק

06/10/1973

צומת "טליסמן" - "לכסיקון" ("צומת דיזי")

 

2078354

סרן

גאון, נמרוד

מפקד פלוגת טנקים

07/10/1973

רכס תעוז "נוזל"

 

2153594

סמל

גבאי, מרדכי (מוטי)

תותחן טנק

06/10/1973

אזור מעוז "חזיון"

 

2146978

סג"מ

גבעתי, ירון

מפקד טנק

16/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2146176

סמ"ר

גולדמן, מיכה

מפקד טנק

15/10/1973

"החווה הסינית"

 

2166406

סמל

גולדפריד, אילן

מפקד טנק

07/10/1973

"החווה הסינית" - "סגול" 139

 

2167589

סמל

גולקר, יהונתן

טען-קשר טנק

23/10/1973

מדרום ל"אסמעיליה"

 

2171252

סג"מ

גור, יורם (יוריק)

מפקד טנק

16/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2078572

סרן

גורן, ארז

סגן מפקד פלוגת טנקים

11/11/1973

ציר "טליסמן" 34 - "ציונה"

 

2171258

סג"מ

גזית, נמרוד

מפקד טנק

16/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2164301

סמל

גיברץ, לוי יצחק

טען-קשר טנק

18/10/1973

מצפון לציר "שיק"

 

2154063

סמ"ר

גירון, יעקב (קובי)

מפקד טנק

16/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2065630

סרן

דגן, ישראל

סגן מפקד פלוגת טנקים

22/10/1973

במבואות הדרומיים של "איסמעיליה"

 

2122163

סמ"ר

דוד, יצחק

טען-קשר טנק

07/10/1973

ציר "לכסיקון" 251

 

2095524

סמ"ר

דונר, שמואל

טען-קשר טנק

22110/1973

במבואות הדרומיים של "איסמעיליה"

 

2165484

רב"ט

דנה, חיים

טען-קשר טנק

06/10/1973

אזור מעוז "חזיון"

 

2119852

סגן

דשא, גלעד

סגן מפקד פלוגת חרמ"ש

06/10/1973

קנטרה

 

2152487

סמל

הירשדורפר, ראובן

טען-קשר טנק

06/10/1973

ציר "לכסיקון" 251

 

2172734

סג"מ

הררי, נמרוד

מפקד טנק

18/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2130760

סמל

והבה, יוסף

נהג טנק

15/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2147267

סמ"ר

וולקוביץ, שוע

מפקד טנק

06/10/1973

"מצת"

 

2165369

סמל

וועיש, יוסף (יוסי)

מפקד טנק

10/10/1973

"אדום" 6626 - 2 ק"מ ממזרח ל"מכשיר"

 

2119255

רב סמל

ויינשטיין, גדעון

מפקד טנק

13/10/1973

רכס "חמדיה"

 

2124978

סגן

וינגרוד, דניאל (דני)

מפקד מחלקת חרמ"ש

07/10/1973

בין רומני לבלוזה

 

2084484

סרן

וינטרוב, עמוס

מפקד פלוגת טנקים

06/10/1973

"מצת"

 

2090240

סמ"ר

זיו, רמי

מפקד טנק

22/10/1973

במבואות הדרומיים של "איסמעיליה"

 

2146330

סמ"ר

זילברברג, יונתן

מפקד טנק

14/10/1973

רכס "חמדיה"

 

2144956

סמ"ר

חוטר-ישי, אורי

מפקד טנק

15/10/1973

"החווה הסינית"

 

2171218

רב"ט

חליפא, יעקב

טען-קשר טנק

06/10/1973

אזור "מצת" - מעוז "פורקן"

 

2152211

סמ"ר

טייכלר, יעקב דן

מפקד טנק

08/10/1973

רכס תעוז "נוזל"

 

2159061

סמל

טנא (כהן), עמוס

מפקד טנק

07/10/1973

צומת "טליסמן" - "לכסיקון" ("צומת דיזי")

 

2145492

סגן

טפלי, גבי (גרשון)

מפקד מחלקת טנקים

07/10/1973

ציר "לכסיקון" 251

 

2179089

רב"ט

ידעיה, אתי

לוחם חרמ"ש

06/10/1973

פאתי קנטרה המזרחיים

 

491744

רס"ן

יעבץ (יגבץ), יעקב

סגן מפקד גדוד טנקים

09/10/1973

"החווה הסינית"

 

2176389

רב"ט

ירד, יהודה שאול

לוחם חרמ"ש

06/10/1973

קנטרה

 

2177795

רב"ט

כהן, אלי

לוחם חרמ"ש

06/10/1973

פאתי קנטרה המזרחיים

 

2178505

רב"ט

כהן, רחמים

נהג טנק

07/10/1973

"החווה הסינית"

 

2180028

רב"ט

לוגסי, משה

נהג רכב

08/10/1973

רפידים - מחנה "סופה"

 

2178848

רב"ט

לוי, יוסף

טען-קשר טנק

07/10/1973

"החווה הסינית"

 

2121394

סמל

לוי, שמעון

לוחם חרמ"ש

06/10/1973

פאתי קנטרה המזרחיים

 

2164352

סמל

לוינשטיין, צבי

מפקד טנק

19/10/1973

ציר "טליסמן" 34 - "ציונה"

 

2171249

סג"מ

ליסיצקי, ברוך

מפקד טנק

16/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2151909

סג"מ

לניאדו, שלמה (מומו)

תותחן טנק

22/10/1973

רכס "נוזל"

 

2126631

סמ"ר

לנקרי, רפאל

תותחן טנק

16/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2167525

סמל

מגיד, שמעון

מפקד טנק

18/10/1973

מצפון לציר "שיק"

 

2176146

רב"ט

מגנהיים, יעקב (יעקובי)

תותחן טנק

06/10/1973

אזור "מצת" - מעוז "פורקן"

 

2145262

סגן

מור (מררו), דגי

מפקד מחלקת טנקים

15/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2151824

סמ"ר

מורדיש, אבינועם

מפקד כיתת חרמ"ש

17/10/1973

מחנות אבו-סולטן

 

2136515

סמ"ר

מחלב, אלי

רב סמל פלוגתי

16/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2165025

סמ"ר

מייזלר, גיורא

מפקד טנק

07/10/1973

מזרחית לצומת "טליסמן" - "לכסיקון"

 

2118518

סגן

מינדז'יגורסקי, זאב

מפקד מחלקת טנקים

17/10/1973

"החווה הסינית" - צומת "טרטור"-"לכסיקון"

בית הספר לשריון, מדור תותחנות

2128458

סגן

מלינצקי, אריה

מפקד מחלקת חרמ"ש

06/10/1973

פאתי קנטרה המזרחיים

 

2177520

רב"ט

מלכה, יהודה

לוחם חרמ"ש

06/10/1973

פאתי קנטרה המזרחיים

 

2117679

סגן

מלצר, עמוס

קצין מבצעים גדודי

16/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2164136

סמל

מרנין (מרצ'בסקי), יאיר

מפקד טנק

07/10/1973

רכס תעוז "נוזל"

 

2121248

סמ"ר

משה, יוסף

תותחן טנק

07/10/1973

ציר "לכסיקון" 251

 

2133758

סג"מ

ניסנבוים, אפרים

מפקד מחלקת טנקים

07/10/1973

ציר "לכסיקון" 251

 

2157527

סמ"ר

סויסה, ציון

נהג טנק

16/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2154147

רב"ט

סופר, הרצל

לוחם חרמ"ש

06/10/1973

קנטרה

 

2120552

סגן

סידרר, אשר

מפקד מחלקת טנקים

15/10/1973

"החווה הסינית"

 

2164195

סמל

סיסם, דוד (דודי)

מפקד טנק

16/10/1973

"החווה הסינית"

 

2089117

סמל

סרור, אריה (הנרי)

מפקד טנק

14/10/1973

רכס "חמדיה"

 

2178327

רב"ט

ערגי, אהרן

לוחם חרמ"ש

06/10/1973

קנטרה

 

2164292

סמל

פישקוב, דב

מפקד טנק

07/10/1973

אזור אגם תמסח

 

2121370

רב סמל

פרי, יוסף (ספי)

מפקד טנק

07/10/1973

רכס תעוז "נוזל"

 

2167778

סמל

פרידמן, יואל

מפקד טנק

15/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2164420

סמל

פרידמן, מרדכי

מפקד טנק

18/10/1973

מצפון לציר "שיק"

 

2176938

רב"ט

פרל, שבתאי

נהג טנק

06/10/1973

אזור "מצת" - מעוז "פורקן"

 

2145476

סגן

צאיג, משה

מפקד מחלקת טנקים

07/10/1973

אזור "מצת" - מעוז "פורקן"

 

2137715

רב סמל

קויפמן, חנוך

מפקד טנק

07/10/1973

רכס תעוז "נוזל"

 

2138689

סגן

קולר, רענן

מפקד מחלקת טנקים

13/10/1973

רכס "חמדיה"

 

2119171

סמל

קוקוש, שמואל

טען-קשר טנק

14/10/1973

רכס "חמדיה"

 

2094266

סמ"ר

קליש, יעקב

נהג טנק

22/10/1973

במבואות הדרומיים של "איסמעיליה"

 

2141205

רב סמל

קלמר, אורן

מפקד טנק

07/10/1973

רכס תעוז "נוזל"

 

2146478

סמ"ר

קרמן, אבישי (אבי)

מפקד טנק

08/10/1973

רכס תעוז "נוזל"

 

2162617

סמל

ראובני, יעקב

מפקד טנק

07/10/1973

אזור אגם תמסח

 

2143987

סמ"ר

רובינגר, משה (מריוס)

מכונאי טנקים

16/10/1973

"החווה הסינית"

 

2147521

סמל

רוקטלי, יעקב

טען-קשר טנק

15/10/1973

"החווה הסינית"

 

2173239

רב"ט

רפאלי, יעקב

טען-קשר טנק

07/10/1973

אזור "מצת" - מעוז "פורקן"

 

2119374

רב סמל

שאקי, יצחק (איציק)

מפקד טנק

15/10/1973

"החווה הסינית"

 

2146838

סמל

שבח, אמיר

חובש

25/06/1978

חציית התעלה

נפטר מפצעיו

2132360

סמל

שדה, דב (דובי)

תותחן טנק

06/10/1973

אזור "מצת" - מעוז "פורקן"

 

2166683

סמל

שולבה, עופר

מפקד טנק

19/10/1973

"החווה הסינית"

 

2119847

סמ"ר

שורץ, מיכאל (מיקי)

טען-קשר טנק

07/10/1973

"החווה הסינית" - "סגול" 139

 

2167375

סמל

שושא, ראובן

מפקד טנק

07/10/1973

"החווה הסינית" - "סגול" 139

 

2164588

סמל

שושן, יצחק (איציק)

מפקד טנק

07/10/1973

רכס תעוז "נוזל"

 

2139476

סגן

שחק (שטרק), יאיר

מפקד מחלקת טנקים

07/10/1973

מזרחית לצומת "טליסמן" - "לכסיקון"

 

2044157

סגן

שטיינמץ, זכריה (זכי)

מפקד מחלקת טנקים

16/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2175848

רב"ט

שיטרית, יצחק

לוחם חרמ"ש

06/10/1973

קנטרה

 

2137482

רב"ט

שכטר, אבינועם (נומל'ה)

תותחן טנק

10/10/1973

תעוז "טלויזיה"

 

2151566

סמל

שמחון, רחמים (ריקי)

טען-קשר טנק

18/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2166627

סמ"ר

שמיר, מרדכי (מוטי)

מפקד טנק

07/10/1973

מזרחית לצומת "טליסמן" - "לכסיקון"

 

2146719

סג"מ

שניר, זיו

מפקד טנק

15/10/1973

מצפון ל"חווה הסינית"

 

2133139

סמ"ר

שפירא, נטע

מפקד כיתת חרמ"ש

06/10/1973

קנטרה

 

2177331

רב"ט

שפכט, אליעזר-זליג

לוחם חרמ"ש

10/11/1973

קנטרה

 

2179665

רב"ט

שריון, מיכאל

נהג טנק

06/10/1973

צומת "טליסמן" - "לכסיקון" ("צומת דיזי")

 

969487

רס"ן

ששון, אליהו (אלי)

מפקד פלוגת טנקים

18/10/1973

מצפון לציר "שיק"

 

2138774

סמל

ששון, הרצל

מפקד כיתת חרמ"ש

06/10/1973

פאתי קנטרה המזרחיים

 

2119464

סגן

תור, חגי

סגן מפקד פלוגת טנקים

13/10/1973

רכס "חמדיה"

 

2119393

סגן

תמיר, בן-עמי (בניק)

מפקד מחלקת טנקים

07/10/1973

אזור "מצת" - מעוז "פורקן"

 


רשימת חללי גדוד 79 כוללת בתוקף הנסיבות את החללים הבאים:
1. חללי גדוד 79 המקורי שישב ברפידים ערב מלחמת יום הכיפורים, בגדוד היו ערב המלחמה שתי פלוגות טנקים ו' ו- ח' וכן פלוגת חרמ"ש אחת, פלוגה י'.
 
2. חללי פלוגת טנקים ז' שהיו כוח סמג"ד. הפלוגה שולבה לגדוד ביום הכיפורים מכוח שנמסר לגדוד 79 מגדוד 196 שהוקפץ לסיני מביר תמדה.
 
3. חללי גדוד 196 שלחמו במסגרת גדוד 196 מהיום הראשון למלחמה (6.10.1973) ועד ליום השני למלחמה (7.10.1973)  ועד לאיחודם עם גדוד 79, בגדוד זה היו שתי פלוגות טנקים, פלוגה ז' ופלוגה ח'.
 
4. חללי גדוד 79 המאוחד שכלל את חיילי גדוד 79 המקורי וכן את חיילי גדוד 196 מהיום השני למלחמה ועד לסיומה. בגדוד 79 המאוחד היו 4 פלוגות טנקים כאשר שתי פלוגות ז' ו- ח' היו כל המלחמה ופלוגות י' (טנקים) ו- "אהבה" היו חלק מן המלחמה.
 
5. חללי יחידות אחרות שבעת נפילתם היו חלק מגדוד 79 ביניהם חללי גדוד הסיור 87.
 
 
הרשימה הוכנה מתוך תשומת לב מרובה והשוואת רשימות שונות מתקופת המלחמה
אם נפלה טעות הרי היא בשגגה ואתה הקורא מוזמן לפנות לעפר דרורי מנהל האתר לתיקון הדרוש





 הקמת האתר וניהולו ע"י עפר דרורי