דבריו של ירון פיק סמ"פ ז' מגדוד 79 במלחמה

ירון פיק 17.10.2018 05:56
ירון פיק

ירון פיק


לקסיקון, עכביש, טרטור, אושא, טליסמן, חביבה, שיק, אורחה, דיזי, פורקן, מצת, יוקון חמוטל, נוזל, לקקן, מצמד, נחלה, טלויזיה, חמדיה, מפרקת, ,טסה, רפידים, ביר תמדה ועוד עבורנו השורדים, מקומות אלה הם חלק מהזיכרון הקשה מהמלחמה ועבור בני המשפחות השכולות, מקומות אלה הן זיכרון לסוף הדרך ולסוף החיים של יקיריהם שנפלו במלחמהמשפחות שכולות יקרות, לוחמי גדוד 79 ולוחמי כל גדודי חטיבה 14,אורחים יקרים.

התכנסנו היום  לטקס הזיכרון השנתי, למאה ועשרים ושלושה לוחמים, אשר לחמו בשורות הגדוד ונפלו על משמרתם, במהלך מלחמת יום הכיפורים בשנת 1973  זה היה לפני 45 שנה ועבור כולנו זה היה אך אתמול.

מלחמת יום הכיפורים, הנוראה והקשה במלחמות ישראל, הציבה ללוחמים ולמפקדיהם בגדוד 79 ולגדודים האחרים בחטיבה 14 אתגרים קשים ביותר, אתגרים כמעט בלתי אנושיים ובלתי אפשריים.

החל מהיום הראשון ללחימה, ספגו יחידות הגדוד, אבידות כה רבות, אשר כמעט והביאו להכחדתו של הגדוד. אך המעטים ששרדו את הקרבות ובנוסף להם רבים אחרים שהצטרפו לגדוד חזרו וקוממו את הריסות הגדוד ושבו להילחם.

כינוי ושמות של מקומות באזור הלחימה שהיו ידועים לכל לוחם במלחמה ממשיכים להיות חלק מחיינו גם כעבור 45 שנה.

לקסיקון, עכביש, טרטור, אושא, טליסמן, חביבה, שיק, אורחה, דיזי,  פורקן, מצת, יוקון חמוטל, נוזל, לקקן, מצמד, נחלה, טלויזיה, חמדיה, מפרקת, ,טסה, רפידים, ביר תמדה ועוד

עבורנו השורדים, מקומות אלה הם חלק מהזיכרון הקשה מהמלחמה ועבור בני המשפחות השכולות, מקומות אלה הן זיכרון לסוף הדרך ולסוף החיים של יקיריהם שנפלו במלחמה.

אנו שלחמנו לצדם של חברינו שנפלו במלחמה, נשבענו בנפשנו לנצור את זכרם ולשמר את גבורתם למען נדע כולנו וידע כל עם ישראל, את המחיר הנורא אותו שילמו, למען נוכל אנו להמשיך בחיינו בארץ ישראל.

יהי זכרם ברוך.

ירון פיק בכנס גדוד 79 אוקטובר 2018 from offer drori on Vimeo.

צילום: רמי לי-טל, עריכה: אור לי-טל
הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה

 הקמת האתר וניהולו ע"י עפר דרורי